West-Afrika stampt door en houdt uienmarkt goed in de benen
De grote exportvolumes die nu al verkocht worden naar West-Afrikaanse bestemmingen zorgen ervoor dat de prijzen voor gele uien gehandhaafd blijven. Dit ondanks het grote aanbod.

Op alle regionale landbouwbeurzen zijn de noteringen voor gele zaaiuien vrijwel gelijk aan vorige week. Zowel Landbouwbeurs Noord en Centraal Nederland (LNCN) als Beurs Goes noteerde voor het eerst dit seizoen uien droog uit de schuur geleverd. De indicatieprijzen daarvoor variëren van 12 tot 14 euro per 100 kilo. Voor de leveringen afland loopt het prijsniveau op basis van gedane transacties uiteen van 10 tot 12,50 euro per 100 kilo.
Er is bij de noteringen nauwelijks verschil tussen fijne en grove partijen. De noteringscommissie van LNCN omschrijft de markt als rustig. Dat betekent dat er iets meer aanbod is dan vraag. In Middenmeer duiden de noteerders de markt nog steeds als prijshoudend, ofwel met een goede balans tussen aanbod en belangstelling vanuit de handel.
Waar de markt voor gele uien goed doorloopt, moet de handel in rode uien nog op gang komen. Vanwege een gebrek aan transacties heeft LNCN voor de tweede week op rij geen notering afgeven. Middenmeer en Beurs Goes komen voor rode uien met noteringen van 13 tot 18 euro per 100 kilo.
Export loopt op
De exportcijfers van GroentenFruit Huis en het Kwaliteits-Controle-Bureau (KCB) voor week 34 laten zien dat de exportteller oploopt tot in totaal bijna 172.000 ton. Het weekvolume daalde iets, van 38.000 ton tot ruim 32.000 ton. Dat is overigens nog steeds goed voor dit moment in het exportseizoen. De verkoop naar het buitenland loopt na acht weken al 21 procent voor ten opzichte van seizoen 2024-2025.
West-Afrika neemt al vroeg in het seizoen grote volumes af. Senegal was in week 34 de grootste afnemer (6.500 ton), gevolgd door Ivoorkust (zo'n 5.500 ton). Senegal, Mali en Mauritanië plussen in de export nu al met respectievelijk 46 procent, 61 procent en 32 procent in vergelijking tot de verkoopcijfers van vorig jaar. In Europa valt op dat Duitsland met een plus van 48 procent al behoorlijk in de markt is voor Nederlandse uien (4.800 ton).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HEN) #692297
Gebruikt, € 3.950
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6125R Premium trekker (MAA) #63066
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Weer
-
Zaterdag25° / 15°95 %
-
Zondag17° / 13°20 %
-
Maandag17° / 10°20 %