Weiden in combinatie met melkrobots, hoe kan het wel?
Veel melkveehouders ervaren het combineren van robotmelken en beweiden als ingewikkeld. Dat is zorgelijk, vindt het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJK). Om die reden heeft de organisatie het project 'Robot & Weiden? Voor Elkaar!' opgezet.

Het project is een samenwerking tussen het NAJK, Aeres Hogeschool Dronten en Netwerk GRONDig. Weidegang heeft volgens deze partijen belangrijke voordelen voor ammoniakemissiereductie, dierenwelzijn en het imago van de sector. De combinatie met robotmelken, waarvan inmiddels 36 procent van alle melkveebedrijven gebruikmaakt, wordt door veel boeren echter als lastig ervaren.
Doel van het project is knelpunten en oplossingen in beeld brengen via een brede enquête onder melkveehouders. Ook worden regionale studiegroepen opgericht om praktijkervaringen op te doen, dilemma's te bespreken en input te krijgen van collega-boeren en experts.
Starten in 2026
Via de website robotweiden.nl, waarop ook informatie te vinden is over de combinatie weiden en robots, kunnen boeren zich opgeven voor deze studiegroepen. Het is gratis en er wordt gestart in 2026. Ook worden in diverse regio's ambassadeurs gezocht voor Robot & Weiden? Voor Elkaar!.
Het initiatief komt voort vanuit de werkgroep 'Meer weiden' en wordt mede mogelijk gemaakt door financiering vanuit het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur. De enquête kan (anoniem) worden ingevuld.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 17002 T GII
2014, P.O.A.
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
-
CASE MAXXUM 5120
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Weer
-
Zaterdag25° / 15°95 %
-
Zondag17° / 13°20 %
-
Maandag17° / 10°20 %