Drentse Lelie moet keerpunt inluiden voor lelieteelt
De Drentse Lelie moet voor een doorbraak zorgen in de Nederlandse lelieteelt. Op donderdag 4 september wordt deze nieuwe, duurzamere lelie gepresenteerd tijdens een 'kraamfeest' in Smilde.
De introductie van de Drentse Lelie moet een einde maken aan de discussies over het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen in de teelt van lelies. Drentse telers hebben de handen ineengeslagen om de teelt te verduurzamen.
De telers worden ondersteund door HLB, het onafhankelijke kennis- en onderzoekscentrum in Wijster. 'Samen met de telers hebben we een nieuwe teelt ontwikkeld die goed is voor mens, dier, bodem en omgeving', verklaart Janny Peltjes van HLB. 'De Drentse Lelie is minstens zo duurzaam als andere landbouwgewassen. Denk aan aardappelen en uien.'
Teler Gert Veninga nodigt inwoners van Drenthe uit om mee te denken over de verdere ontwikkeling van een duurzame teelt. Ze zijn ook welkom om een kijkje op het land te nemen en daar hun vragen te stellen. 'Juist in Drenthe leeft het naoberschap: samen goed doen en voor elkaar zorgen. En zo groeit de Drentse Lelie niet alleen in de grond, maar ook in verbinding met de mensen eromheen', aldus Veninga.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-

Case Magnum 225
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Lotus 1325 schudder
1999, P.O.A.
-

Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Woensdag13° / 8°90 %
-
Donderdag14° / 8°10 %
-
Vrijdag15° / 9°70 %
















