Lage suikerprijs noopt Südzucker tot lagere prognoses
Het Duitse suikerconcern Südzucker ziet zich genoodzaakt om de resultaatverwachtingen voor dit boekjaar te verlagen. Oorzaak is de aanhoudend lage prijs van suiker op de wereldmarkt.

In de Europese Unie laat de suikerprijs wel wat herstel zien, al blijven ook hier de prijzen achter bij de verwachtingen die het Duitse suikerconcern een halfjaar geleden had. Op de wereldmarkt is sprake van aanhoudend lage prijzen. Het zorgt ervoor dat de resultaten van de suikerdivisie in de tweede helft van het boekjaar lager uitpakken dan in februari werd voorzien.
Ook de divisie CropEnergies boekt volgens nieuwe prognoses aanzienlijk lagere resultaten. Dit komt vooral door de lage prijzen voor ethanol. Südzucker ziet geen mogelijkheden om dit voldoende te compenseren, door dalende grondstofkosten. Daarbij spelen ook de technische problemen na onderhoud een rol.
Minder omzet, minder winst
Het boekjaar van Südzucker loopt van maart tot en met februari. Voor 2025-2026 voorziet het concern nu een omzet tussen de 8,3 miljard en 8,7 miljard euro. Dat is 0,4 miljard tot 0,5 miljard minder dan de voorspelling die een halfjaar geleden werd gedaan. De prognose van de Ebitda daalt met 55 miljoen à 105 miljoen euro naar 470 miljoen tot 570 miljoen euro.
Het bedrijfsresultaat keldert in de nieuwe voorspellingen met een derde, tot 100 miljoen à 200 miljoen euro. In het vorige boekjaar werd een bedrijfsresultaat gerealiseerd van 350 miljoen euro.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-
JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.694
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (HIL) #692646
Gebruikt, € 3.289
-
Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag19° / 12°30 %
-
Zondag20° / 9°0 %
-
Maandag22° / 9°10 %