DNA-onderzoek bevestigt: probleemwolf Bram beet kind beet in Austerlitz
De wolf die op woensdag 30 juli in Austerlitz in provincie Utrecht een zesjarig kind beet, was – zoals al werd vermoed – probleemwolf GW3237m, ook wel Bram genoemd. Dat blijkt uit een DNA-spoedanalyse door Wageningen University & Research.
Bram vertoonde in de afgelopen jaren al meermaals afwijkend en zorgwekkend gedrag. De wolf was bij meerdere incidenten met mens en dier betrokken. Voor provincie Utrecht benadrukt dit nieuwe incident de urgentie van de afschotvergunning die vorige maand werd afgegeven. Ondanks protesten vanuit dierenrechtenorganisaties gaf de voorzieningenrechter groen licht. Sindsdien werken faunabeheerders aan de uitvoer hiervan, meldt BIJ12.
Zolang wolf Bram zich nog op de Utrechtse Heuvelrug bevindt, blijft de waarschuwing van kracht om niet te recreëren in de bossen tussen de A12 en A28. De gemeenten Woudenberg, Utrechtse Heuvelrug, Zeist en Leusden, Staatsbosbeheer, Utrechts Landschap, Landgoed Den Treek-Henschoten, de Regionale Uitvoeringsdienst Utrecht en provincie Utrecht houden het advies in stand om dat gebied te mijden.
Ook benadrukken de partijen dat bewoners en ondernemers in het gebied extra waakzaam moeten zijn.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-

T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-

John Deere 6100M trekker (MAA) #692400
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %

















