Rabobank ziet fruitprijzen voorlopig niet dalen

Fruitprijzen zijn sinds 2020 sterk gestegen en het is onwaarschijnlijk dat ze in de nabije toekomst dalen. Dat stelt Rabobank in een rapport over de wereldwijde fruitmarkt.

Rabobank+ziet+fruitprijzen+voorlopig+niet+dalen
© Marcel Berendsen

Vooral in de Europese Unie (EU) zijn de prijzen gestegen, merkt Rabobank op. Op 1 januari 2025 waren de consumentenprijzen voor vers fruit in de EU 30 procent hoger dan vijf jaar eerder. In de Verenigde Staten (VS) bedroeg de stijging 19 procent in dezelfde periode. Daar stabiliseerden de prijzen de laatste jaren na een sterke stijging in 2022.

Weersomstandigheden, ziekten, productiemiddelen en energie liggen ten grondslag aan de stijgende prijzen. Maar ook arbeid en logistiek zijn duurder geworden. In de hele keten van productie naar afzet en verwerking stegen de kosten. Bovendien beperkten weersomstandigheden en ziekten het aanbod.


Tropisch fruit populairder

Een stijgende populariteit van tropisch fruit maakt de EU en de VS steeds afhankelijker van import. Daarbij spelen ook de stijgende productiekosten en seizoensgebonden beperkingen een rol, stelt Rabobank. Mede daardoor neemt de eigen fruitproductie in de EU en de VS af. Wereldwijd is daarentegen sprake van een jaarlijkse toename van de fruitoogst met 1,7 procent.

China en India zijn de grootste fruitproducenten. Samen zorgen zij voor 40 procent van de wereldwijde fruitproductie. Latijns-Amerika is in opmars en neemt een steeds groter aandeel in de fruitexport.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Woensdag
    20° / 14°
    80 %
  • Donderdag
    24° / 13°
    10 %
  • Vrijdag
    25° / 14°
    5 %
Meer weer