'Wiersma heeft nog ruim vijf weken regeertijd'
De komende anderhalf jaar gaan we drie keer naar de stembus: voor de Tweede Kamerverkiezingen in het najaar van 2025, voor de gemeenteraadsverkiezingen begin 2026 en een jaar later in 2027 gaan we naar de stembus voor Provinciale Staten.

In de afgelopen vier jaar hebben de kiezers zich ook al driemaal uitgesproken. Van de laatste drie kabinetten duurde de formatie gemiddeld 250 dagen, ongeveer acht maanden.
Ook nu zal een lange formatie nodig zijn. Dat betekent dat we mogelijk pas richting de zomer van 2026 weer een functionerend kabinet hebben en over anderhalf jaar de eerste nieuwe beleidsvoorstellen. Wat kunnen we nog verwachten van dit demissionaire kabinet dat lijkt te lijden aan beslisangst?
Als ik inzoom op landbouwminister Femke Wiersma, dan regeert ze nog een week voordat het zomerreces begint. Daarna nog twee weken voor en tweeënhalve week na Prinsjesdag, waarna het verkiezingsreces start. Oftewel, ze heeft nog ruim vijf weken effectieve regeertijd.
Ook in de laatste debatten houdt ze haar kaarten tegen de borst
Wat kan de sector nog van haar verwachten? In de laatste debatten houdt ze haar kaarten steevast tegen de borst. Haar partij BBB staat immers al in de verkiezingsstand. Voor zover de politiek daar ooit uit is gekomen.
Moeilijke beslissingen gaat Wiersma naar verwachting niet meer nemen. Het laatste dat haar partij wil, is hun traditionele achterban tegen de haren instrijken. Terwijl Wiersma ook de verkiezingen in kan gaan als de minister die de oplossing voor de mest- en stikstofcrisis dichterbij heeft gebracht.
Nee, BBB lijkt er niet op te zijn gericht om met oplossingen te komen. Hun inzet is vooral behoud van eigen politieke lijf en leden en niet om met visie en lef boeren en tuinders het perspectief te geven waar ze al zo lang op wachten.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (WD) #692542
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere Tractor 6175R (SO) #64452
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zondag28° / 17°0 %
-
Maandag30° / 16°0 %
-
Dinsdag35° / 17°0 %