HZPC verwacht een recordomzet van meer dan 500 miljoen euro

Royal HZPC Group gaat de wereldwijde omzetgrens van 500 miljoen euro waarschijnlijk doorbreken. Dat meldt het pootgoedhandelshuis in een prognose vooruitlopend op de definitieve jaarcijfers later dit jaar.

HZPC+verwacht+een+recordomzet+van+meer+dan+500+miljoen+euro
© HZPC

De verwachte recordomzet is onder meer gebaseerd op een omzetvolume van meer dan 1 miljoen ton pootgoed. HZPC-CEO Hans Huistra meldt dat het Friese aardappelbedrijf bovendien een hogere brutomarge en een fors hoger resultaat realiseert.

'Daardoor kunnen we onze telers hoge uitbetalingsprijzen aanbieden', meldt Huistra in het persbericht naar aanleiding van de verwachte recordomzet. HZPC noteerde vorig jaar een omzet van 415 miljoen euro en een volumeomzet van ruim 940.000 ton.

Het grootste deel van de omzetgroei is volgens Huistra te danken aan de beschermde rassen. 'We investeren bewust veel in onze R&D, om steeds betere rassen naar de markt te brengen. Het is mooi dat dit leidt tot winst- en omzetgroei uit vrijwel alle markten. De groei komt zowel uit de fysieke pootgoedhandel als uit de aanhoudende groei van de licentievolumes.'

Wijzigingen in management

HZPC voert per 1 juli dit jaar een aantal wijzigingen door in het management, om de samenwerking met de telers en klanten verder te versterken. Huistra legt uit dat de doelstelling blijft om het contractareaal te laten groeien en betere aardappelrassen te ontwikkelen voor diverse klimatologische omstandigheden wereldwijd. 'Dit is een solide fundament voor nog betere prestaties en verdere groei.'

Binnen het management neemt Peter Ton per 1 juli de leiding over van de regio Europa, het Midden-Oosten en Noord-Afrika, voor zowel de activiteiten van HZPC als dochterbedrijf Stet. Beide bedrijven blijven wel zelfstandig opereren onder de vlag van de HZPC Group.

Herman Verveld krijgt de leiding over de afdeling 'global markets', waar met name Azië, Noord- en Zuid-Amerika en Afrika onder vallen. Robert Graveland blijft de R&D-activiteiten leiden. In de loop van dit jaar gaat CFO Jordan van Vilsteren HZPC verlaten.

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Dinsdag
    23° / 10°
    10 %
  • Woensdag
    21° / 9°
    10 %
  • Donderdag
    20° / 9°
    10 %
Meer weer