Meer geld voor wolfwerende maatregelen in Friesland en Drenthe
Friesland en Drenthe breiden de subsidieregeling voor wolfwerende maatregelen uit. Beide provincies verhogen onder meer de budgetten.
In Friesland is het subsidiegebied voor de aanschaf van wolfwerende materialen vergroot. Alle houders van hoefdieren, behalve damherten, in de gemeenten Heerenveen, Ooststellingwerf, Opsterland, Smallingerland en Weststellingwerf kunnen voortaan subsidie aanvragen.
Daarnaast is in Friesland zowel het subsidiebudget (250.000 euro), als het maximale subsidiebedrag (30.000 euro) verhoogd. En een aanvrager hoeft minder bewijsstukken aan te leveren.
De nieuwe subsidieregeling voor wolfwerende rasters in Drenthe is populair. Meer dan 450 dierhouders hebben sinds de openstelling op 18 maart advies aangevraagd bij een wolvenconsulent. Om alle huidige en nieuwe aanvragen te kunnen honoreren, verhoogt de provincie het subsidieplafond met 600.000 euro naar 1.165.000 euro.
Naast de subsidieregeling werkte de provincie Drenthe samen met IPO, BIJ12, het toenmalige LNV en alle provincies aan een geactualiseerd interprovinciaal wolvenplan. Dit plan moet meer richting geven over hoe de mens conflictarm met de wolf kan samenleven. De oplevering hiervan was op 18 april.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
-

Kverneland TA465 opraapwagen
1995, P.O.A.
-

Evers Mustang 11-303
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag5° / -2°20 %
-
Zaterdag4° / -1°10 %
-
Zondag3° / -1°90 %
















