Brabant start vergunningverlening stoppende veehouders weer op
Provincie Noord-Brabant gaat de vergunningaanvragen van veehouders die willen deelnemen aan de Lbv en Lbv-plus weer behandelen. Dit volgt op de recente ontwikkelingen en handreiking die is opgesteld door het Rijk, gemeenten en omgevingsdiensten.

Door een uitspraak van de Raad van State in december 2024 mogen provincies intern salderen niet meer betrekken in de voortoets. Dat betekent dat voor nieuwe activiteiten vaak een natuurvergunning nodig is. Veehouders mogen nog wel maximaal 15 procent van de resterende stikstofruimte inzetten voor nieuwe activiteiten, zo is begin dit jaar bepaald in de handreiking van de overheid en provincies.
Noord-Brabant ziet deze handreiking als een belangrijke stap. Ze verwacht dat deze helpt de toekomstplannen mogelijk te maken voor een grote groep veehouders die meedoen aan de Landelijke beëindigingsregeling veehouderijlocaties (Lbv) en Lbv-plus.
'Met deze maatregelen hopen de samenwerkende overheden een duurzame oplossing te bieden voor de stoppende veehouders en tegelijkertijd substantieel bij te dragen aan natuurherstel', licht Brabants stikstofgedeputeerde Wilma Dirken (VVD) toe.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6120M (SB) #692396
Gebruikt, P.O.A.
-
T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (LH) #692996
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BV) #48481
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag20° / 9°0 %
-
Vrijdag18° / 6°0 %
-
Zaterdag20° / 7°0 %