Markt voor fritesaardappelen stabiliseert
De Belgapom-notering voor fritesaardappelen van het ras Fontane blijft deze week staan op 17,50 euro per 100 kilo. Daarmee stabiliseert de markt na een forse duikeling in de voorgaande drie weken.

De Belgische vereniging van aardappelhandelaren en -verwerkers noteerde een maand geleden nog 30 euro per 100 kilo voor Fontane, het hoofdras in de fritesproductie. Dat was de laatste van drie weken waarin de fritesaardappelnotering op eenzelfde niveau als vorig jaar stond.
In de afgelopen weken stortte de markt in. Kopers waren verdwenen en telers kwamen in een dalende markt met meer aanbod terecht. Daarmee kwam al snel een einde aan een periode waarin vrije aardappelen meer opbrachten dan contractaardappelen.
Nu de bodem lijkt te zijn gevonden op circa 17,50 euro per 100 kilo, ligt de markt voor vrije aardappelen zo’n 8 euro onder het contractniveau.
In Duitsland stabiliseert de prijsontwikkeling van Fontane ook. Reka-Rheinland noteert voor dit ras onveranderd op 17,50 euro per 100 kilo. De prijzen voor Agria en Innovator doen nog een klein stapje omlaag. Agria komt na een daling van 1 euro op 21 euro per 100 kilo en Innovator komt met dezelfde verlaging op 24 euro per 100 kilo.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
-
Husqvarna Zitmaaier / tuintrekker R200iX (LH) #60841
Gebruikt, € 6.920
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Maaidekken (HG) #27086
Gebruikt, € 4.200
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MM) #692296
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag23° / 11°0 %
-
Vrijdag25° / 10°0 %
-
Zaterdag31° / 12°0 %