Landbouw Zeeuws-Vlaamse Zwinstreek krijgt hulp van zuiderburen
In het provinciehuis in Brugge is het parkbureau 'Landschapspark Zwinstreek' opgericht om de samenwerking in het grensoverschrijdende gebied te versterken. Onder deze vlag worden onder meer projecten gestart voor een betere beschikbaarheid van zoetwater voor de landbouw.
Het samenwerkingsverband verenigt Vlaanderen en Zeeland, en bevat vertegenwoordigers uit de natuur-, landbouw- en erfgoedsector. De Vlaamse overheid en de partners staan garant voor de jaarlijkse financiering van ruim 600.000 euro. Belangrijke thema's zijn landbouw, natuur, biodiversiteit, waterbeheer, recreatie en erfgoed.
Met de oprichting van het parkbureau wordt structureel een impuls gegeven aan de Zwinstreek. Concrete landbouwprojecten gaan onder meer over verbetering van de beschikbaarheid van zoetwater en de ondersteuning van innovatieve streekgebonden landbouw.
De Zeeuwse gedeputeerde Arno Vael was in Brugge aanwezig voor aftrap: 'Dit zijn thema's met uitdagingen die zich niet aan landsgrenzen houden. We moeten die samen met onze partners aan de Vlaamse zijde oppakken. De oprichting van het parkbureau komt daarom als geroepen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
-

John Deere 4066R Comp Trekker (HIL) #30630
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6610
2000, P.O.A.
-

Lely Lotus 1325 schudder
1999, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %
-
Donderdag16° / 10°40 %

















