Supermarkten verkopen meer groenten voor betere prijzen
De supermarktverkoop van zowel onbewerkte verse groenten als vers gesneden groenten en verspakketten was in het eerste halfjaar van 2024 groter dan in dezelfde periode in 2023.
Ook waren de gemiddelde prijzen voor groenten in de supermarkten in de eerste zes maanden van dit jaar hoger dan vorig jaar. Dit blijkt uit een bericht waarin GroentenFruit Huis verwijst naar onderzoeksgegevens van analysebureau NielsenIQ over het koopgedrag van Nederlandse consumenten.
De supermarktverkoop van onbewerkte groenten stijgt met 3 procent en voor vers gesneden groenten is dit 1 procent. De verkoop van verspakketten in supermarkten was zelfs 15 procent hoger dan een jaar geleden. Voor onbewerkte groenten betaalden de consumenten gemiddeld 1 procent meer. Voor gesneden groenten en verspakketten zijn de kiloprijzen respectievelijk 3 en 8 procent hoger.
In tegenstelling tot de groenten daalde de fruitverkoop in de Nederlandse supermarkten met 2 procent in volume. Gemiddeld was de prijs voor de verschillende fruitsoorten 7 procent hoger dan in 2023.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-

John Deere 6100RC (ZIJ) #703953
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-

Pottinger Faro 4000D
2011, € 34.500
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Dinsdag20° / 11°5 %
-
Woensdag21° / 10°20 %
-
Donderdag14° / 9°85 %

















