Dierenwelzijnsorganisatie vindt EU-voorstellen veetransport onvoldoende
De Europese Commissie heeft donderdag voorstellen gepubliceerd om het dierenwelzijn tijdens veetransport te verbeteren. Compassion in World Farming (CIWF) vindt dat deze ernstig tekortschieten.
De dierenwelzijnsorganisatie vindt de voorgestelde maatregelen 'verre van toereikend om het ernstige dierenleed aan te pakken'. Zo is ze het er niet mee eens dat de maximumtemperatuur tijdens scheepstransporten 30 graden is. Volgens haar is het wetenschappelijk advies 5 graden lager. CIWF geeft wel aan dat er enkele verbeteringen worden aangekondigd, zoals het verkorten van bepaalde reistijden.
Directeur Geert Laugs van CIWF Nederland zegt er het volgende over: 'De Europese Commissie had goede voornemens het dierenwelzijn te verbeteren, maar de uitwerking is teleurstellend en ontoereikend. De commissie moet luisteren naar de wens van de Europese burgers die een einde willen aan deze wrede, onnodige handel.'
Uit een recent gepubliceerd rapport van de organisatie blijkt dat er jaarlijks zo'n 44 miljoen runderen, schapen en varkens worden getransporteerd binnen de Europese Unie en naar landen daarbuiten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, € 129.500
-

John Deere 6R 130 trekker (REU) #779416
Gebruikt, € 115.000
-

Kuhn FC280F Frontmaaier
1999, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Donderdag19° / 10°5 %
-
Vrijdag19° / 12°40 %
-
Zaterdag22° / 11°20 %















