Dierenwelzijnsorganisatie vindt EU-voorstellen veetransport onvoldoende
De Europese Commissie heeft donderdag voorstellen gepubliceerd om het dierenwelzijn tijdens veetransport te verbeteren. Compassion in World Farming (CIWF) vindt dat deze ernstig tekortschieten.
De dierenwelzijnsorganisatie vindt de voorgestelde maatregelen 'verre van toereikend om het ernstige dierenleed aan te pakken'. Zo is ze het er niet mee eens dat de maximumtemperatuur tijdens scheepstransporten 30 graden is. Volgens haar is het wetenschappelijk advies 5 graden lager. CIWF geeft wel aan dat er enkele verbeteringen worden aangekondigd, zoals het verkorten van bepaalde reistijden.
Directeur Geert Laugs van CIWF Nederland zegt er het volgende over: 'De Europese Commissie had goede voornemens het dierenwelzijn te verbeteren, maar de uitwerking is teleurstellend en ontoereikend. De commissie moet luisteren naar de wens van de Europese burgers die een einde willen aan deze wrede, onnodige handel.'
Uit een recent gepubliceerd rapport van de organisatie blijkt dat er jaarlijks zo'n 44 miljoen runderen, schapen en varkens worden getransporteerd binnen de Europese Unie en naar landen daarbuiten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Steyr 650
1977, P.O.A.
-

Husqvarna Rider R318
2018, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (BIE) #782474
Gebruikt, € 153.500
-

AKPIL Scorpio S cultivator/woeler
Gebruikt, € 10.750
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Zondag13° / 9°50 %
-
Maandag12° / 9°90 %
-
Dinsdag17° / 10°20 %
















