Adema bezoekt familie die boerderij dreigt te verliezen
PAS-melders, de toeslagenaffaire en de afhandeling van de gaswinning in Groningen zijn allemaal ontstaan doordat de overheid niet functioneert. Dat zei demissionair landbouwminister Piet Adema tijdens een werkbezoek aan het melkveebedrijf van de familie Grin in het Flevolandse Biddinghuizen.
'Deze mensen zijn PAS-melder. Het is ongelofelijk pijnlijk dat zoveel bedrijven in de knel zitten door het niet functioneren van de overheid', aldus Adema.
De familie Grin dreigt hun boerderij kwijt te raken omdat ze zowel PAS-melder zijn als piekbelaster. Deze zomer kregen de ondernemers veel aandacht in de media na een post op Facebook waarin ze uitleggen dat ze mogelijk moeten stoppen. 'De minister heeft ons niks kunnen beloven', vertellen Anje en Piet Grin. 'Wij hebben de keuze gemaakt. Het is bij ons wel gebeurd. Het kan nog wel een paar jaar duren, maar we gaan stoppen met pijn in het hart.'
Adema baalt dat deze situatie is ontstaan. 'Het is bijzonder pijnlijk dat dit bedrijf niet kan worden overgedragen aan een ander. Ook al heb je een mooie regeling, die pijn kan ik niet wegnemen en die pijn snap ik heel goed.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.082
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-

T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-

AS Motor 1040 YAK 4WD (WOL) #26685
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Vrijdag14° / 9°60 %
-
Zaterdag13° / 6°5 %
-
Zondag12° / 6°20 %
















