Blauwtong op ruim 2.400 locaties
Update - Het aantal locaties waarop blauwtong bij schapen en/of runderen is geconstateerd, is gestegen tot 2.428. Dat blijkt uit de meest recente gegevens van de Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit (NVWA).
UIt het overzicht van 20 oktober blijkt dat het aantal besmettingen waarbij met een PCR-onderzoek het blauwtongvirus is aangetoond, komt inmiddels uit op 1.555 stuks. Er zijn daarnaast 873 locaties waarbij op basis van de klinische verschijnselen vrijwel zeker is dat het om blauwtong gaat.
Die klinische verschijnselen geven overigens niet altijd 100 procent zekerheid. Dat blijkt uit de besmetting in het Zeeuwse Middelburg. Daar werd blauwtong vastgesteld op basis van de klinische verschijnselen. Inmiddels is uit bloedonderzoek aangetoond dat het toch niet om het blauwtongvirus gaat.
Zeeland is nu de enige provincies in Nederland waar nog geen blauwtong bij schapen of runderen heerst. In Limburg is het eerste geval op basis van klinische verschijnselen gevonden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 5085M (BRU) #696925
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T214 active
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 1570 (WOL) #694264
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr Condimaster 11041 schudder (LIE) #782188
Gebruikt, € 4.400
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Dinsdag24° / 11°10 %
-
Woensdag24° / 15°95 %
-
Donderdag27° / 17°90 %

















