Vrijwillig prijsplafond op voedsel in de maak in Verenigd Koninkrijk
De Britse regering wil supermarkten aansporen een maximumprijs in te stellen op bepaalde basisvoedingsmiddelen als melk en brood. Het moet helpen de hoge inflatie in het Verenigd Koninkrijk te bestrijden.

Volgens Sky News werkt de regering momenteel aan een dergelijk vrijwillig prijsplafond. Supermarkten zouden zelf mogen kiezen of ze meewerken en welke basisartikelen ze voor een maximumprijs willen verkopen.
Het plan bevindt zich nog in een pril stadium, meldt een bron rondom de regering aan Sky. De inflatie in het land is al tijdenlang erg hoog. In april bedroeg deze 8,7 procent, wat wel een afname is ten opzichte van de inflatie in de maanden ervoor. Zo waren prijzen in maart 19,1 procent hoger ten opzichte van een jaar eerder.
Voedsel is daarbij een van de sterke drijvers achter de prijsstijgingen. In Frankrijk zijn eerder al vergelijkbare afspraken gemaakt tussen de regering en supermarktbedrijven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fella 270 achtermaaier met kneuzer
2008, P.O.A.
-
Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-
FENDT 307LS
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Ploeg Juwel 8 (SO) #517313
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag27° / 10°10 %