Oekraïense huishoudens voorzien van Nederlandse pootgoed
Pootgoedbedrijf IPM Potato Group voorziet, in samenwerking met de Food and Agriculture Organization (FAO) van de Verenigde Naties en het Ierse ministerie van Landbouw, circa tienduizend huishoudens in het noordoosten van Oekraïne van pootgoed uit Nederland.

De pootaardappelen zijn in Nederland geteeld bij telers die zijn aangesloten bij IPM Potato Group. Het transport is twee weken geleden gestart. Sindsdien zijn er wekelijks tien trucks met Nederlands pootgoed naar Oekraïne vertrokken. Deze week zijn de laatste vrachtwagens geladen.
De hoop van zowel IPM Potato Group als de FAO en het Ierse landbouwministerie is dat het pootgoed nog op tijd gepoot kan worden en voor een goede consumptieaardappelopbrengst kan zorgen. De oogst staat gepland voor over circa drie maanden.
Het pootgoedbedrijf, waarvan het hoofdkantoor in Ierland is gevestigd, werkt al ruim elf jaar samen met een Oekraïense importeur. 'Toen de oorlog uitbrak, hebben we direct een evacuatieplan opgezet voor de familieleden van de medewerkers', meldt het bedrijf met vestigingen in Nederland. 'Maar er moest meer gebeuren. Daarom hebben we contact gezocht met de FAO en het Ierse ministerie van Landbouw. Uiteindelijk hebben we dit plan opgezet.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-
TS125A Plus
Gebruikt, € 32.500
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-
Kuhn GF8501 TO schudder
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Donderdag15° / 10°30 %
-
Vrijdag14° / 10°10 %
-
Zaterdag12° / 6°5 %