Inflatie in eurolanden stijgt in juli naar record van 8,9 procent
De inflatie in de eurozone is afgelopen maand versneld en bereikte opnieuw een recordhoogte. Ten opzichte van juli vorig jaar stegen de consumentenprijzen met 8,9 procent, zo blijkt uit een nieuw overzicht van Eurostat. Dit is het hoogste tarief sinds de invoering van de euro in 1999.

In de voorgaande maand juni zijn de consumentenprijzen met 8,6 procent gestegen en experts hadden een versnelling tot 8,7 procent verwacht. De inflatie werd opnieuw aangejaagd door de energieprijzen, die met 39,7 procent stegen ten opzichte van vorig jaar. De prijzen van voedingsmiddelen stegen van 8,9 naar 9,8 procent.
De drie Oostzeelanden Estland, Letland en Litouwen kenden met meer dan 20 procent opnieuw de hoogste inflatie van de eurolanden. In Duitsland bedroeg de inflatie 8,5 procent en België topte op 10,4 procent.
Rentetarieven
Een week geleden verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) voor het eerst in elf jaar haar belangrijkste rentetarieven. In vergelijking met andere centrale banken reageert de ECB laat, hoewel haar inflatiedoelstelling van 2 procent al geruime tijd duidelijk wordt overschreden.
Tegelijkertijd is de economische groei in de hele eurozone met 0,7 procent hoger dan verwacht, tegen een verwachte 0,2 procent. Zuid-Europa verraste positief, terwijl Duitsland in het tweede kwartaal een nulgroei rapporteerde.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (ZUI) #692665
Gebruikt, € 3.950
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692301
Gebruikt, € 3.950
-
Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Woensdag16° / 12°10 %
-
Donderdag15° / 10°15 %
-
Vrijdag14° / 10°10 %