Afval op parkeerplaats vormt risico voor Afrikaanse varkenspest
Het weggooien van mogelijk met Afrikaanse varkenspest besmette etensresten op plekken waar veel buitenlandse chauffeurs stoppen, is aanwezig. Daarom is een geregelde controle van parkeerplaatsen noodzakelijk vindt de Producenten Organisatie Varkenshouderij (POV).

Vrachtwagenchauffeurs uit Oost-Europese landen waar Afrikaanse varkenspest heerst, nemen meestal hun eigen eten en vleeswaren, die besmet kunnen zijn, mee. De uitbraak van Afrikaanse varkenspest in Noord-Italië is waarschijnlijk het gevolg van achtergelaten besmette etensresten op een parkeerplaats.
Om dit in Nederland te voorkomen, is het volgens de POV noodzakelijk om alle parkeerplaatsen in leefgebieden van wilde zwijnen en langs de grote doorvoerroutes geregeld te controleren.
BuitenBeter-app
Dierenartsen en medewerkers van slachterijen doen dat, net als POV-leden, zoals Ronald van Leeuwen uit het Noord-Brabantse Deurne. Op de parkeerplek naast de A67 die Van Leeuwen controleerde, lagen geen etensresten, de vuilnisbakken waren heel, net als het hekwerk rond de parkeerplek. Iedereen kan vuilnis of kapotte afvalbakken melden via de BuitenBeter-app.
Controle en alertheid blijven nodig. Zeker nu er weinig voedsel is, gaan de zwijnen hiernaar op zoek. Ook op de vakantieparken waar Oost-Europese medewerkers verblijven. Varkenshouders moeten voorkomen dat medewerkers zelfgemaakte vleeswaren meebrengen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6090M (LH) #691710
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (MG) #692449
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HA) #692762
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (EL) #692315
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %