Europees project bestrijdt virus in tomaat en komkommerachtigen

Wageningen University & Research (WUR) neemt deel aan het door de Europese Unie gefinancierde Virtigation-project. Dat is opgezet om opkomende virusziekten in tomaten, cucurbitaceae, meloen, pompoen en courgette te bestrijden.

Foto: VidiPhoto

BEESD – Op landgoed Mariënwaerdt in Beesd oogsten Roemeense arbeidsmigranten dinsdag de eerste pompoenen van het seizoen voor biologisch landbouwbedrijf De Terp uit Erichem. Tot begin oktober oogst de grootste pompoenenverwerker van ons land zo’n 160 ha. van deze in populariteit toenemende groente. Volgens eigenaar Robbers neemt de consumptie van pompoenen een enorme vlucht, mede dankzij de coronacrisis waardoor er meer belangstelling is voor verse en gezonde producten. Pompoenen bevatte veel veel gezonde voedingsstoffen. De pompoenen uit Beesd komen in de schappen van Albert Hein te liggen. Volgens De Terp valt de kwaliteit van de pompoenen dit jaar tegen door de natte en koude zomer.
© VidiPhoto

Tomaten en komkommerachtigen behoren tot de meest geproduceerde groentegewassen ter wereld. Deze gewassen worden mondiaal momenteel aangetast door twee opkomende virussen. Dat zijn het begomovirus ToLCNDV (Tomato leaf curl New Delhi virus) en het tobamovirus ToBRFV (tomato brown rugose fruit virus).


Momenteel zijn er weinig effectieve oplossingen voorhanden om de vernietiging van gewassen door deze plantenvirussen te stoppen. Het doel van het Virtigation-project is om oogstverliezen van tomaten en komkommerachtigen als gevolg van virusziekten tot 80 procent te verminderen.

Binnen het onderzoek wordt gekeken naar oplossingen, zoals plantresistentie, plantenvaccins, biopesticiden en combinaties daarvan. Dat is nodig voor een geïntegreerde aanpak voor plaagbestrijding. Het project heeft ook tot doel nieuwe methoden te implementeren voor vroege detectie, preventie en bestrijding van deze plantenvirussen. Virtigation heeft een totaalbudget van 7 miljoen euro voor vier jaar en brengt 25 partners uit twaalf landen samen.

Lees ook

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Woensdag
    10° / 5°
    20 %
  • Donderdag
    11° / 6°
    30 %
  • Vrijdag
    11° / 9°
    30 %
Meer weer