HortiHeroes trekt talenten aan voor Food & Flower Industry
HortiHeroes gaat zich sterk maken voor een betere verbinding tussen de Food & Flower Industry en hbo- en wo-talenten. Deze hogeropgeleide talenten hebben namelijk vaak onvoldoende beeld van de sector.

HortiHeroes slaat voor dit project de handen ineen met Glastuinbouw Nederland, Handel Groeit, World Horti Center en Avag. Samen willen ze hbo- en wo-talenten aantrekken voor de veelzijdige sector.
Uit onderzoek van Hogeschool Inholland en Haagse Hogeschool blijkt dat veel jongeren geen goed beeld hebben van werken in de Food & Flower Industry. Daardoor maken relatief weinig masterstudenten de keuze voor een carrière in deze industrie.
De uitdagingen waar de sector en bedrijven voor staan, maken het aantrekken van jonge, hoogopgeleide talenten juist noodzakelijk. HortiHeroes stelt dat de sector in wendbare complementaire teams snel kan inspelen op onder andere digitale, circulaire en marktgedreven transformaties. Wel vraagt dit om nieuwe kennis en vaardigheden en dus naast 'groene kennis' om een bredere verbinding met het 'grijze onderwijs'.
Succesvolle pilots
De eerste pilots van het collectief laten veelbelovende reacties zien. In november 2020 hebben HortiHeroes, World Horti Center en Greenport West-Holland het initiatief genomen om de tuinbouwketen tijdens de online Sustainability Career Day te presenteren aan ruim veertig studenten van de Technische Universiteit Delft en de Universiteit Leiden. De studenten bleken verrast over de duurzame innovatiekracht en de impact op globale uitdagingen rondom gezondheid, geluk en duurzame voedselvoorziening.
Met ondersteuning van fonds Colland Arbeidsmarkt en Handel Groeit gaat het collectief de komende drie jaar gezamenlijk aan de slag om hoogopgeleid talent te enthousiasmeren, ontwikkelen en binden.
Op 8 juli organiseert HortiHeroes een onlinesessie om hbo- en wo-talenten de kansen, impact en mogelijkheden van de sector te laten zien als onderdeel van het HeroFestival.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BV) #692145
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (MM) #692207
Gebruikt, € 10.694
-
Lely Splendimo 360M 540rpm
2015, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (BV) #692155
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %