Henk Bleker: Deze actie wordt het keerpunt
‘Ik denk echt dat deze actie de houding van de politiek en het ministerie ten goede beïnvloed wordt. Dit wordt een keerpunt.’ Voormalig staatssecretaris Henk Bleker sprak de boeren toe op het Malieveld.
‘Dit protest is veel imposanter dan in de jaren ‘90’, ziet Bleker. ‘Toen waren het vooral de akkerbouwers en nu zie je alle sectoren. Wat me ook opvalt is dat er heel veel jonge mensen mee doen aan de actie. Het is geweldig om te zien dat al die mensen nu hier actief zijn want dat betekend dat ze toekomst zien. Ze willen nu duidelijke randvoorwaarden van de overheid en niet te veel bemoeizucht. Die veestapel moet niet halveren, maar de bemoeizucht moet halveren.’
‘De politiek moet met zijn praatjes van de keuze van de boeren afblijven. De ene produceert voor de internationale markt, de ander voor de regionale markt. Dat is de keus van de boer’, besluit Bleker.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Lotus 1020T
Nieuw, P.O.A.
-

Deutz-Fahr 11041
2002, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zaterdag21° / 15°5 %
-
Zondag20° / 13°5 %
-
Maandag22° / 12°0 %















