Agroloket dreigt te verstoffen bij Economische Zaken
Het gaat niet goed met het digitale Agroloket. Daar kunnen boeren en tuinders knelpunten in de regeldruk melden. Initiatiefnemer Helma Lodders (VVD) stelt vast dat het lastig te vinden is bij het ministerie van Economische Zaken en dat enkele onderdelen niet meer werken.

Het Agroloket voor boeren, tuinders en vissers is eind 2017 geopend. Het idee kwam van Kamerlid Lodders. Ze overtuigde toenmalig staatssecretaris Martijn van Dam ervan dat het goed zou zijn om ondernemers de gelegenheid te geven op een eenvoudige manier onnodige regeldruk en belemmeringen bij innovatieve investeringen te melden. Suggesties ter verbetering zijn ook welkom bij het Agroloket.
Lodders stelt nu vast dat het niet goed gaat met het Agroloket. Het lijkt erop dat er amper meldingen binnenkomen. Dat kan er mee te maken hebben dat het een onderdeel is van de relatief onbekende website Ruimte in regels voor groene groei van het ministerie van Economische Zaken. De VVD had indertijd gevraagd om 'een gemakkelijk vindbaar loket'.
Links werken niet
Bovendien stelt het Kamerlid vast dat enkele links op de website niet werken en dat een aantal documenten ontbreekt. In tegenstelling tot andere onderdelen van de website geeft het Agroloket geen overzicht van de belemmeringen of knelpunten die zijn aangemeld en is er ook geen informatie over de afhandeling te vinden.
Voor Lodders is de situatie aanleiding om schriftelijke vragen te stellen aan LNV-minister Carola Schouten, de rechtsopvolger van staatssecretaris Van Dam. Ze wil onder meer weten op welke manier en hoe vaak het Agroloket vorig jaar onder de aandacht van boeren, tuinders en vissers is gebracht. Maar ook waarom nog steeds een emailadres wordt gebruikt van het voormalige ministerie van Economische Zaken. Dat is inmiddels omgevormd tot het ministerie van Economische Zaken en Klimaat.
Onder de aandacht brengen
'Bent u voornemens om het Agroloket op uw eigen website te vermelden, zodat boeren, tuinders, vissers en andere ondernemers uit de keten dit loket makkelijker kunnen vinden', vraagt het Kamerlid aan minister Schouten. 'En bent u tegelijkertijd bereid om bij deze gelegenheid het Agroloket weer actief onder aandacht van de sector te brengen?'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 7230R trekker (REU) #693635
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (ZUI) #692959
Gebruikt, € 8.545
-
T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-
AS Motor AS 65 4T B&S (MID) #28588
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag25° / 11°5 %
-
Zondag24° / 12°0 %
-
Maandag28° / 12°0 %