Kastekort zeugenhouders nihil dankzij buffer
Bij een aantal zeugenhouders raakt de rekening-courant langzaam vol. Gelukkig is het aantal betalingsproblemen op dit moment nihil, schrijft de Rabobank in haar update.
Naast de lage biggenprijzen hebben zeugenhouders te maken met stijgende voerkosten. Per saldo teert de zeugenhouderij hierdoor in. Gelukkig kunnen de meeste zeugenhouders deze daling opvangen doordat ze in de goede jaren 2016 en 2017 een buffer gevormd hebben.
Voor de gemiddelde vleesvarkenshouder betekent de lagere biggenprijs compensatie van de lagere vleesprijs en hogere voerprijs.
Ontwikkelingen lastig te voorspellen
De prijs ontwikkelingen in de varkensmarkt zijn op dit moment lastig te voorspellen, zegt de Rabobank. Op basis van de belangrijkste parameters, namelijk de ontwikkeling van de veestapel, de vleesproductie en Afrikaanse varkenspest, verwacht de Rabobank dat de komende maanden lastig kunnen worden.
Wel wordt de periode daarna met vertrouwen tegemoet gezien, vooral vanwege de aanhoudend groeiende vraag naar varkensvlees vanuit China.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6100M trekker (ZUI) #692400
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra N141 HiTech + fronthef&pto
2006, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

Fendt Slicer 3060FP frontmaaier
2021, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Zondag12° / 8°80 %
-
Maandag12° / 7°70 %
-
Dinsdag14° / 7°50 %

















