'Nederlandse varkenshouders naar België'
Nederlandse varkenshouders uit het grensgebied wijken uit naar België, omdat daar de regels daar minder streng zijn dan in ons land.

Dat meldt Vilt op basis van gegevens van het Belgisch Onderzoeksbureau Apache. Volgens dit bureau wijken bedrijven uit naar België omdat het in eigen land minder gemakkelijk is om uit te breiden.
Journalist Stef Arends weet onder meer dat een Nederlandse varkenshouder uit Boxtel die net over de grens in Ravels al twee nieuwe varkensstallen heeft gebouwd voor 13.000 varkens en een aanvraag heeft ingediend voor de bouw van een derde stal.
Volgens Arends zijn de regels in verband met vergunninen en dierenwelzijn in Nederland een stuk strenger, terwijl er in Noord-Brabant extra eisen worden gesteld aan de huisvesting van dieren. Zo moet daar 10 procent meer worden gesloopt dan gebouwd.
Protest
Ook het Helmondse bedrijf Cooperate Livestock Productie doet pogingen om in het Vlaamse Halen een varkensstal te bouwen. Volgens Arends zijn op hetzelfde postadres ook Coppens Diervoeding en Herrijgers Transport. Vooralsnog leiden de plannen tot protest vanuit de omgeving.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (MM) #691679
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (KK) #31282
Gebruikt, € 6.966
-
Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (WCH) #60943
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 8°10 %
-
Donderdag27° / 11°10 %