Wolvenschade mag volledig worden vergoed
Boeren die schade lijden door beschermde dieren als wolven mogen daarvoor volledig worden vergoed door de overheid. Dat was voorheen 80 procent.

De Europese Commissie besloot echter dat volledige compensatie niet langer wordt gezien als staatssteun. Ook investeringen die boeren doen om schade te voorkomen, in bijvoorbeeld afrasteringen, schrikdraad en waakhonden, mogen voor het volle pond worden gecompenseerd.
• Lees ook: Flink meer wolvenschade in Nederland
Daarnaast mogen lidstaten de medische kosten vergoeden voor bijvoorbeeld schapen die zijn gebeten. Dat geldt ook voor de kosten van zoekacties naar vermiste dieren na een aanval door een beschermd roofdier. Voor een deel van het vergoede bedrag kunnen EU-landen een beroep doen op Europese fondsen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
-
T7.220 Auto Command CVT
Gebruikt, € 45.000
-
JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.148
-
T7.200 Auto Command CVT
Gebruikt, € 69.750
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag23° / 17°5 %
-
Zondag21° / 14°10 %
-
Maandag26° / 13°10 %