Wroetenergie levert Fleur Bartels prijs op
Het wroetgedrag van varkens benutten om energie op te wekken. Een idee van Fleur Bartels dat haar woensdagavond 'Het beste idee van Varkensland' 2018 opleverde.

Een varken is het na de aap en dolfijn het slimste zoogdier en heeft wroetbehoefte ook al kan het beschikken over onbeperkt voer. 'Waarom zou je die twee niet combineren?', licht Bartels, jaren werkzaam als onderzoeker bij Wageningen University & Research en nu bij LTO Noord Projecten, haar idee toe.
Tijdens haar presentatie liet Bartels een filmpje zien waarop een varken met zijn wroetgedrag een schijf laat draaien. Natuurlijk gedrag dat zorgt voor meer dierenwelzijn, maar het levert ook wrijvingsenergie op. Bartels: 'Je kunt het varken dan ook nog belonen met resten uit de voedselindustrie, zodat die stromen reduceren.'
Haalbaarheidsstudie
Vooral het feit dat Bartels met haar idee 'van niets iets maakt' sprak de jury, onder voorzitterschap van Caroline van der Plas, aan. De voucher die ze won wil Bartels gebruiken voor een demomodel en haalbaarheidsstudie die onder andere inzicht moet geven hoeveel energie op die manier kan worden opgewekt.
Naast het idee van Bartels, werden er nog vier gepresenteerd. Wikke Kuller pitchte 'de Overleg Coëfficiënt', Sidney Richards sprak over AgOS (blockchaintechnologie), Pieter Bos lanceerde zijn idee over 'Duurzame krachtvoeropslag'en Rainier van Gelderen lichte 'Farm support' toe.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 7260R (WD) #58387
Gebruikt, P.O.A.
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
-
John Deere Tractor 6120M (MG) #692292
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Ploeg Vari-Opal 7 (MM) #510226
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag23° / 8°10 %
-
Woensdag19° / 8°10 %
-
Donderdag21° / 9°10 %