Nagenoeg alle suikerbieten zijn gezaaid
Begin deze week was 98 procent van de suikerbieten in Nederland gezaaid. Dit blijkt uit de bietenstatistiek van de Suiker Unie.
In de IRS-gebieden Zeeuws-Vlaanderen, Oost- en Zuid-Flevoland en de Noordoostpolder waren de telers begin deze week klaar met het zaaien van bieten. In Noord- en Zuid-Holland en de Noordelijke klei was het zaaien ook nagenoeg achter de rug.
In de overige gebieden moeten nog enkele procenten van het areaal worden gezaaid. In het IRS-gebied Noordelijke zand hebben de telers het meeste werk; hier is 94,2 procent van het areaal bieten gezaaid.
Wateroverlast
De over het algemeen grote hoeveelheid regen van de afgelopen dagen heeft lokaal geleid tot grote overlast op de bietenpercelen. Hier wordt het overtollige water via het graven van greppels afgelaten.
De grond is plaatselijk behoorlijk dichtgeslagen. Het is afwachten wat dit betekent voor de recent gezaaide bieten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER MY 2026 (REU) #777333
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 165 (BEN) #695499
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, € 4.250
-

Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Adviseur Opleiding & Ontwikkeling Akkerbouw en Vollegrondsgroenteteelt | Talentoogst
Actor Partner in Besturen - NL
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
Weer
-
Zondag20° / 12°80 %
-
Maandag21° / 12°90 %
-
Dinsdag17° / 10°80 %













