Belgische aardappelketen start eigen brancheorganisatie
Op initiatief van landbouworganisaties en van handelskoepel Belgapom wil de Belgische aardappelketen in de loop van dit jaar starten met een Brancheorganisatie (BO) Aardappelen.
De BO Aardappelen moet in België een kader vormen voor het oplossen van collectieve vraagstukken. Ook is het de bedoeling dat de op te richten organisatie een programma voor onderzoek en innovatie gaat opzetten. Andere taken zijn het verzamelen van relevante marktinformatie en het versterken van het imago van de aardappelsector naar de overheid en de maatschappij.
De initiatiefnemende partijen voor de BO Aardappelen zijn Agrofront en Belgapom. Agrofront verenigt de Belgische landbouworganisaties Boerenbond, ABS en FWA. Voor de oprichting van de brancheorganisatie is afgelopen week een intentieverklaring getekend. De officiële oprichting moet eind november plaatsvinden tijdens de aardappelvakbeurs Interpom in Kortrijk.
Grootste exporteur
België is de afgelopen jaren uitgegroeid tot wereldwijd de grootste exporteur van aardappelproducten. Belgapom schat dat de Belgische verwerkende industrie afgelopen jaar 4,5 tot 4,6 miljoen ton aardappelen heeft verwerkt. Uitdagingen voor de Belgische aardappelsector zijn bijvoorbeeld teeltefficiëntie, productkwaliteit en bodemvruchtbaarheid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Husqvarna R318 X Benzine Frontmaaier 112cm (LIE) #39507
Gebruikt, € 5.849
-
Kuhn GF 17002 T GII
2014, P.O.A.
-
JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (MOL) #692321
Gebruikt, € 4.999
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (WIJ) #692550
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°70 %