Natuurweide werkt aan plus op biozuivel
Met aanvullende normen wil De Natuurweide komen tot biologische melk met een plus. Hiervoor komt een apart programma voor melkveehouders en een aantal zuivel verwerkers.
Het programma wordt door de melkveehouders gezamenlijk met een aantal Nederlandse biologische zuivelverwerkers uitgevoerd. De aanvullende normen zijn aanvullend op de Europese normen voor de biologische landbouw.
Verschillende thema's
De aanvullende normen zijn beschreven in de invullijst waarin de normen per thema zijn gerubriceerd. De thema's zijn biodiversiteit, weidegang en dierenwelzijn, diergezondheid, uitstraling erf en bedrijf, presentatie naar de consument en energie en voer.
Weidegang
Zo moeten de koeien in de weideperiode minimaal 8 uur per dag naar buiten en mogen maximaal 6,5 koeien per hectare worden beweid.
Daarnaast is er aandacht voor een lage dierdagdosering en moet het bedrijf zich nadrukkelijk presenteren richting de consument. Ook zijn er eisen rond onder meer energie, de herkomst van het voer, ligcomfort, biodiversiteit en de reinheid van het bedrijf.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 230 trekker (BEN) #779282
Gebruikt, € 174.500
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #781556
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6125R (STE) #59945
Gebruikt, € 55.000
-

John Deere 6R 185 trekker (EMA) #781254
Gebruikt, € 146.950
Vacatures
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Woensdag18° / 11°65 %
-
Donderdag20° / 9°5 %
-
Vrijdag19° / 11°45 %














