Componenten uit appel verlengen houdbaarheid vlees
Componenten van appel(schillen) kunnen vleesbederf door eiwitoxidatie mogelijk afremmen. Dat blijkt uit onderzoek van ILVO-UGent wetenschapster Tine Rysman.
Bewerkte verse en gekookte vleesproducten bewaren langer en behouden beter hun voedingswaarde en verteerbaarheid, als er bepaalde antioxidanten uit appel worden toegevoegd.
De laboratoriumproeven van Rysman met het (appel)polyfenool epicatechine en met het volledige appelschilextract zijn veelbelovend, maar vergen verder onderzoek. Met name de interacties tussen de vleeseiwitten en de plantaardige antioxidanten blijken zeer complex.
Het onderzoek past in twee belangrijke voedingstrends: minder voedselverspilling door een langere houdbaarheid en natuurlijke plantaardige hulpmiddelen als functioneel additief.
Reststromen
Bij het laboratoriumonderzoek richtte de onderzoekster zich op één specifiek eiwitdeeltje als natuurlijke antioxidanten. Deze zijn te vinden in de reststromen van de appelverwerkers, zoals sap- en moesproducenten.
Dit opent op termijn perspectieven. De nevenstroom zou een meerwaarde kunnen krijgen om eiwitoxidatie in vlees en vleesproducten tegen te gaan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-
Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Weer
-
Zondag19° / 9°20 %
-
Maandag20° / 14°80 %
-
Dinsdag18° / 13°45 %