Spitten of ploegen voor hogere opbrengst?
Geeft spitten een hogere opbrengst dan ploegen? De eerste resultaten bij een proefveld bij Martin Merker in het Duitse Steinfurt lijken positief als het gaat om gewasontwikkeling.

'Direct na het zaaien was al zichtbaar dat spitten het ontkiemen bevordert', geeft Merker aan. Binnenkort wordt bij het oogsten de opbrengst geregistreerd. Daarnaar volgt onderzoek naar de voederwaarde. De proef vindt op kleigrond plaats. Op het geploegde proefveld zijn vier bewerkingen uitgevoerd. En op het gespitte proefveld slechts twee.
Martin Merker vertelt hierover: 'In de toekomst wil ik naar één bewerking: spitten, zaaibedbereiding en direct zaaien. Op deze redelijk zware grond moet je het aantal bewerkingen beperken om verdichting tegen te gaan. Het resultaat van verdichting zie je direct terug als opbrengstderving'.
Verschillen
De Fachhochschule Osnabrück en fabrikant FarmaX werken samen in meerdere onderzoeksprojecten. Bij de afdeling 'Agrar- und Lebensmittelwirtschaft' bestaat belangstelling voor landbouwkundig onderzoek om de verschillen tussen spitten en ploegen meetbaar te maken.
Bovendien wordt spitten in Duitsland veelvuldig toegepast in akkerbouw en loonwerk. Op de komende Agritechnica presenteert FarmaX de resultaten van deze veldproeven.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon 632T Pro achtermaaier met kneuzer
2011, P.O.A.
-
Niemeyer Ploeg Alphatop 50 wentelploeg (REU) #693315
Gebruikt, € 5.500
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (MID) #691679
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag23° / 17°20 %
-
Zaterdag23° / 14°50 %
-
Zondag20° / 14°65 %