Ophokplicht blijft van kracht
De situatie rond vogelgriep is nog niet dusdanig stabiel dat het veterinair verantwoord is om commercieel gehouden pluimvee naar buiten te doen. Dat blijkt uit een risicoanalyse van een deskundigengroep. De ophokplicht blijf daarom van kracht.

De afweging tussen de vrees een uitbraak in commercieel gehouden pluimvee te krijgen met alle financiële en maatschappelijke gevolgen van dien en anderzijds grote economische verliezen in de vrije-uitloopsector als gevolg van de ophokplicht is een enorm dilemma.
In deze discussie mag niet worden vergeten dat het verhoogde risico nog steeds betekent dat zorgvuldige biosecurity noodzakelijk blijft, stelt Alex Spieker van Anevei: 'En hopen op droog weer en hoge voorjaarstemperaturen.'
Bestuurlijk overleg
Dinsdag vindt er een bestuurlijk overleg plaats waar de sector zal worden geïnformeerd over de achtergronden en worden vervolgstappen besproken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere 6100M trekker (DAA) #697386
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (EMA) #692272
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°70 %