Voedselprijzen blijven wereldwijd stijgen
De wereldwijde voedselprijsindex is in de afgelopen maand februari licht gestegen. Daarmee is er nu zeven maanden achtereen sprake van een oplopende index.
Wereldvoedselorganisatie FAO in Rome meldt dat de index nu op 175,5 punten staat, de hoogste waarde in twee jaar. Het afgelopen jaar is de graadmeter voor de internationale voedselprijzen met ruim 17 procent gestegen.
Tarwe en mais duurder
Hogere prijzen voor met name tarwe, maar ook voor mais en rijst droegen in februari bij aan de stijging van de index. De gemiddelde prijs voor alle graansoorten was 2,5 procent hoger dan in januari.
De FAO berekende voor vlees een prijsstijging van 1,1 procent en voor suiker van 0,6 procent. De zuivelprijzen lagen een fractie hoger dankzij een stijgende vraag naar boter en vol melkpoeder.
Plantaardige olie
Dalende prijzen worden alleen gemeld voor plantaardige olie. Gemiddeld werd deze productgroep 4,1 procent goedkoper, onder meer door een afnemende vraag naar palmolie. Ook de goede oogstverwachting voor soja in Brazilië en Argentinië speelde een rol.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere Z997R incl 60SD Maaidek (WOL) #690258
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 185 trekker (ZAN) #693545
Gebruikt, P.O.A.
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6150R trekker (WOL) #58219
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Zaterdag21° / 11°20 %
-
Zondag20° / 13°85 %
-
Maandag22° / 12°5 %















