Multinationals sluiten pact tegen negativisme
FrieslandCampina en Unilever maken onderdeel uit van een pact dat een positiever beeld van de Nederlandse economie wil promoten. Samen met Philips, Ahold en Shell ageren de levensmiddelenproducenten tegen populisme en negativisme.
De vijf multinationals riepen zaterdag in Het Financieele Dagblad andere bedrijven en burgers op zich achter het initiatief te scharen. De Nederlandse economie kan volgens deze grote concerns profiteren van vijf grote mondiale problemen: voedselproblematiek, (drink)watermanagement, vergrijzing, urbanisatie en de overgang naar duurzame energie.
Het pact heeft de slogan 'Global Problems, Dutch Solutions' meegekregen. De bedrijven willen in aanloop naar de verkiezingen een discussie aanzwengelen over waar voor Nederland de grote kansen liggen in de wereldeconomie.
Beter verkopen
Een van de onderdelen van het pact is dat Nederland zich beter moet gaan verkopen in de wereld, zegt Jan Zijderveld, directeur Europa van Unilever, in de Volkskrant.
'Duitsland is bekend om de auto-industrie, Parijs om de mode, Silicon Valley om de mogelijkheden rond internettechnologie, maar weet de wereld ons net zo makkelijk te vinden voor oplossingen rond watermanagement en over voedingsproblematiek?'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
-
AS Motor 901 SM (HIL) #26853
Gebruikt, € 6.670
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-
JOHN DEERE X370 ZITMAAIER (HIL) #692964
Gebruikt, € 7.261
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Dinsdag17° / 13°40 %
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %