Duurzame bietenteelt bij telers Südzucker
Südzucker en hun ruim 34.000 suikerbietentelers in Duitsland, België, Frankrijk en Polen hebben het REDcert2-certificaat voor duurzame bietenteelt ontvangen.
De grondstofproductie en verwerking is in overeenstemming met hoge sociale normen en milieunormen. De boeren richten zich op geoptimaliseerde gewasbescherming, bemesting naar behoefte, en verbetering van bodemvruchtbaarheid en biodiversiteit.
In de vier landen waar Südzucker suiker produceert zijn de teeltmethoden in overeenstemming met de 'zilveren criteria' die gehanteerd worden door het Sustainable Agriculture Initiative (SAI), een duurzaamheidsplatform voor de landbouw dat is opgezet door vooraanstaande voedingsfabrikanten.
Belasting op suiker
Duitsers weigeren een strafbelasting op suiker. Uit een onlangs gehouden onderzoek blijkt dat 79 procent van de Duitsers van mening is dat er geen richtlijnen moeten komen waarin staat hoeveel suiker ze mogen consumeren.
Bijna twee derde (63 procent) verzet zich tegen een zogenaamde 'Strafsteuer' op suiker. Onderzoeksbureau YouGov heeft dit onderzocht onder 2.054 consumenten in opdracht van de wetenschappelijke vereniging suiker (WVZ) in Duitsland.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-

Husqvarna R318 X Benzine Frontmaaier 112cm (LIE) #39507
Gebruikt, € 5.849
-

Pottinger Novacat V8400 maaier
2025, € 44.371
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Zondag12° / 8°80 %
-
Maandag12° / 7°70 %
-
Dinsdag14° / 7°50 %















