Te weinig transacties voor peennotering
Er zijn deze week bij Landbouwbeurs Noord- en Centraal-Nederland (LNCN) te weinig transacties gemeld om te komen tot een goede notering voor bewaarbare peen.
In een verklaring vertelt secretaris Maas van den Heuvel van LNCN dat er wel wat handel in peen is geweest afgelopen week. 'Maar in de meeste gevallen ging het om partijen die niet geschikt zijn voor bewaring en dus niet in aanmerking komen voor onze notering.'
Het tijdelijk stilvallen van de handel in peen is kenmerkend voor de tijd van het jaar. In deze periode verschuift de aanvoer van partijen afland zich naar de verkoop van peen uit de schuur. Vorige week werd de notering voor peen afland door de noteringscommissie van LNCN nog vastgesteld op 8 tot 9,50 euro per 100 kilo voor B-peen.
Volgens Van den Heuvel is het wellicht een overweging om in de toekomst juist in de aflandperiode en kort daarna ook te komen met een notering voor peen die niet geschikt is om lang te bewaren.
Vaste markt biopeen
Biologische schaaltjespeen werd gisteren nog wel genoteerd op 30 euro per 100 kilo. Dit betreft een notering op basis van de laatste aflandtransacties. Vorige week kwam de notering ook uit op 30 euro. De noteringscommissie om schrijft de markt voor biopeen als vast.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 175 (BS) #164810
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 5055E (WD) #691728
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Schudder Fanex 1564 schudder (LH) #25969
Gebruikt, € 33.000
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %