‘Tuinwallen ook in GLB’
Texel - Kamerlid Helma Lodders springt in de bres voor Texelse boeren die vinden dat hun traditionele tuinwallen mee moeten tellen voor de vergroening in het GLB (Europees Gemeenschappelijk Landbouwbeleid).
Lodders, Tweede Kamerlid voor de VVD, heeft hierover schriftelijke vragen gesteld aan staatssecretaris Martijn van Dam van EZ. Tuinwallen fungeren op Texel als perceelscheiding. Al eeuwenlang leggen boeren die aan.
LTO Noord Texel stelt dat de wallen niet worden bemest of bespoten en niet of laat gemaaid. Ze vormen een ideale biotoop voor allerlei plantensoorten. Daarom horen ze als vergroeningsmogelijkheid in het GLB, vindt LTO Noord. Kamerlid Lodders is het daarmee eens.
In haar vragen aan Van Dam noemt ze het ‘gek’ dat de wallen buiten de vergroening vallen. Ze wijst erop dat vergelijkbare wallen in andere EU-lidstaten wel kunnen gelden als ecologisch aandachts-gebied.
De tijd dringt, omdat wijzigingen in de vergroeningsregeling uiterlijk 1 augustus gemeld moeten worden in Brussel. Lodders wil weten waarom RVO tot nu toe nietin actie is gekomen.
‘Bent u bereid om maatregelen te nemen om ook de tuinwallen onderdeel te laten zijn van de vergroeningsmaatregelen? En zo nee, waarom niet?’ vroeg het Kamerlid aan Van Dam.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Europrofi1
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (KOU) #692304
Gebruikt, € 3.950
-

John Deere 6155M tractor (MOL) #87815
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag6° / -1°5 %
-
Dinsdag8° / -1°10 %
-
Woensdag4° / -3°10 %
















