GD legt droogstand onder vergrootglas
De Droogstandscheck die de Gezondheidsdienst voor Dieren (GD) introduceert helpt veehouders om problemen na afkalven te verminderen.
'Uit onderzoek is gebleken, dat droge koeien met afwijkende bloedwaardes voor NEFA, BHBZ of haptoglobine meer kans hebben om na het afkalven problemen te ontwikkelen', aldus Saskia van der Drift, dierenarts en senior onderzoeker bij GD.
'Denk dan aan lebmaagverdraaiing, aan de nageboorte blijven staan of baarmoederontsteking.'
Mastitis
Volgens dierenarts Rob van de Wetering van Dierenkliniek De Rijp kan zo'n droogstandscheck zeker zinvol zijn bij probleembedrijven. 'Je ziet wel eens bedrijven waar verse koeien vaak kampen met mastitis of waar andere gezondheidsproblemen veel voorkomen.'
Geld
De uitslag van de bloedtesten kan veehouders verder op weg helpen. Van de Wetering: 'Maar het kost natuurlijk allemaal geld. En dat hebben veehouders momenteel niet. Bovendien zeggen melkveehouders niet snel: 'Ik ga even lekker investeren in onderzoek.'
Bloedjes
Voor de Droogstandscheck zijn vier tot tien bloedmonsters nodig van droogstaande koeien. Die bloedjes moeten worden afgenomen in de periode van 21 tot 2 dagen voor het afkalven. GD meet de gehalten haptoglobine, NEFA, BHBZ en ureum.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH MXU 125 PRO
2005, P.O.A.
-

John Deere 5100M trekker (REU) #782329
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 2026R Compacttrekker (MID) #690569
Gebruikt, P.O.A.
-

Perfect weidebloter LB-185
2021, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %













