FNV dreigt met acties bij pluimveeverwerkers
FNV geeft werkgevers in de pluimveeverwerkende sector nog een maand de tijd om met een goed cao-voorstel te komen. Doen zij dat niet, dan volgen mogelijk acties, dreigde de vakbond maandag.
Duizenden werknemers van bedrijven waar pluimvee wordt geslacht en verwerkt, zitten al meer dan twee jaar zonder cao. Overleg om tot nieuwe afspraken te komen, liep eerder dit jaar vast.
FNV eist 3 procent loonsverhoging per jaar, twee keer zoveel als de werkgevers bereid zijn te bieden. Ook over toeslagen voor werk in de vroege ochtend en avond kunnen de partijen het niet eens worden.
Welzijn
'In de voedingsindustrie en de supermarkten is niet alleen het welzijn van de dieren belangrijk', zei FNV-bestuurder Jan Verhoeven.
'Ook een fatsoenlijk loon voor de mensen die er werken moet vanzelfsprekend zijn. De race in deze sector naar het kale wettelijke minimumloon moet stoppen.'
Nepluvi en Plukon
Uiterlijk 26 augustus wil FNV van de werkgeversvereniging Nepluvi en pluimveemultinational Plukon weten of zij bereid zijn alsnog een goede cao af te sluiten.
De vakbond spreekt van een 'laatste kans'. Bij verschillende pluimveebedrijven bereiden FNV-leden al acties voor.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kongskilde Vibroflex cultivator (ZIJ) #757380
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (MOL) #692400
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 516V SCR Power
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zondag22° / 16°70 %
-
Maandag21° / 16°50 %
-
Dinsdag27° / 14°0 %












