Stroom van Boeren met Zon Overijssel
Boeren met Zon is een bijzonder duurzaamheidsproject in Overijssel. Het maakt het agrarische ondernemers mogelijk via een huurkoopovereenkomst zonnepanelen te installeren.

Afgelopen donderdag nam de familie Pierik in Dalfsen als eerste een zonnepaneleninstallatie in gebruik dankzij Boeren met Zon.
Een plezierige manier van zakendoen, vindt veehouder Gerrit Pierik. 'Wij kunnen op een laagdrempelige manier zonne-energie opwekken.'
Samenwerking
Boeren met Zon is een samenwerking tussen Stimuland, Agro-NRG en Energiefonds Overijssel. Het doel van Boeren met Zon is agrarische ondernemingen in Overijssel helpen hun bedrijfsvoering verder te verduurzamen.
Dankzij de huurkoopregeling hoeven agrarische ondernemers hun eigen vermogen niet aan te spreken en ook geen lening af te sluiten bij de bank.
Stimuleringsregelingen
Omdat zij direct economisch eigenaar van de zonnepaneleninstallaties zijn, kunnen deelnemers gebruik maken van diverse fiscale stimuleringsregelingen.
Bovendien hebben ze geen omkijken naar hun zonnepaneleninstallatie, want Boeren met Zon verzorgt het onderhoud, het beheer en de verzekering.
Duurzamer
Ook nu de opbrengsten van melk lager zijn, kunnen Overijsselse veehouders dankzij de regeling toch duurzamer produceren.
Weliswaar genieten ze dan minder of geen fiscale voordelen, maar de kosten voor de huurkoop zijn vaak ongeveer gelijk aan de stroomkosten. Huurkoop is dan interessant bij een stroomverbruik van 20.000 tot 50.000 kilowattuur per jaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland Tractor, compact Boomer 54D (RL) #276299
Gebruikt, € 23.500
-
ST1620
Gebruikt, € 2.500
-
Fella TH13010 getrokken schudder
2012, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692194
Gebruikt, € 5.247
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %