Agrifirm: pool winterpeen 117 euro per kist
Agrifirm Plant realiseerde in de pool voor winterpeen een gemiddelde verkoopprijs van 117 euro per kist.
De opbrengstprijzen voor de deelnemende telers liep uiteen van 91 tot 137 euro per kist. Deze grote variatie het gevolg van de kwaliteitsverschillen.
Volgens Agrifirm Plant komt het verkoopresultaat van de peenpool uit boven de gemiddelde beursnotering. De pool is vanaf dit jaar geïntegreerd in de Dutch Carrot Group.
Stagnerende vraag
De verwachtingen in de herfst over het resultaat van oogstjaar 2015 waren zeer hooggespannen, meldt Agrifirm Plant. Als gevolg van een stagnerende vraag naar peen zijn de prijzen echter onder druk komen te staan.
Vanaf de derde week januari tot en met de derde week van april daalden de prijzen iedere week. Voor goede partijen kwam de prijs zelfs iets onder 100 euro per kist.
Eind april ontstond wat stemming in de markt, waardoor de prijzen in mei zijn aangetrokken en opliepen naar ruim 150 per kist voor goede partijen.
Tegenvallende bewaarkwaliteit
In een persbericht over de poolprijs schrijft Agrifirm Plant dat de bewaarkwaliteit van de peen tegenviel. Met name de zwarte plekken leverden veel bewaarproblemen op.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #694586
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HEN) #692297
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere 6140M trekker (HEN) #691707
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Donderdag16° / 5°10 %
-
Vrijdag14° / 9°95 %
-
Zaterdag16° / 10°100 %