Veel paardentrailers volgens Bovag onveilig
Brancheorganisatie Bovag is geschrokken van het aantal paardentrailers dat volstrekt onveilig blijkt. Nederland kent geen APK voor aanhangwagens.

Afgelopen zaterdag werden bij een controle bij een paardenwedstrijd in Rosmalen 54 paardentrailers onderzocht. Slechts negen waren in orde, maakte de organisatie maandag bekend.
Bij meer dan de helft constateerde de Bovag gebreken aan de banden en remmen. Een kwart rijdt rond met een rotte vloer waar het paard eerdaags doorheen kan zakken, schrijft de brancheorganisatie.
Beurt
De Bovag vermeldt er bij dat de aanhangwagens die wel in orde bleken, net nieuw waren of onlangs een beurt hadden gehad. Dertig trailers hadden versleten of oude banden, meerdere banden bleken spekglad of hadden scheuren.
Tevens hadden 27 aanhangwagens verkeerd bevestigde breekkabels bij de controle. Sommige waren met plakband of ijzerdraad gerepareerd.
Resultaten
De resultaten komen overeen met die van eenzelfde controle uit 2010 in Apeldoorn. 'We hadden hoop dat met het aantrekken van de economie de resultaten ten opzichte van 2010 sterk verbeterd zouden zijn', zegt Tom Huyskens.
'Maar helaas staat veiligheid kennelijk niet hoog op de prioriteitenlijst', stelt de Bovag-woordvoerder.
Veiligheid
Huyskens vindt het onbegrijpelijk dat er veel geld aan het dier wordt uitgegeven, maar dat zo bewust risico wordt genomen met niet alleen de trailer en het paard, maar ook met de veiligheid van anderen.
'Na aanschaf lijkt er totaal geen aandacht meer voor de technische staat van een paardentrailer. Iedereen vindt het wel best zo.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (RL) #692014
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (ZOB) #692959
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (HG) #692938
Gebruikt, € 6.322
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %