'NVWA kan voorbeeld nemen aan luchtvaart'
De nationale keuringsmethode bij het transport van exportvee is sterk achterhaald, arbeidsintensief en duur. Dat zegt voorzitter Henk Bleker van Vee & Logistiek Nederland.
Bleker verwacht dat de nationale methode zal overgaan in een Europees model. 'De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) maakt het zichzelf ongelooflijk moeilijk. Ze kampen met capaciteitsproblemen en kunnen het niet bijbenen.'
Volgens de voorzitter van Vee & Logistiek Nederland wijken de Nederlandse keuringsmethode sterk af van die in het buitenland. 'Het is prijzig en te bewerkelijk. In het buitenland hanteren ze veel eenvoudigere modellen.'
Bedrijfsleven
Bleker ziet de luchtvaart als voorbeeld. Daar wordt een groot deel van de controles en inspecties uitgevoerd door het bedrijfsleven. De overheid houdt toezicht.
'Het is wonderbaarlijk dat deze methode in de luchtvaart, waar honderden mensen per vliegtuig worden vervoerd, wel geaccepteerd is, terwijl bij het laden van elke veewagen die de grens overgaat, letterlijk een controleur van de NVWA aanwezig is. Dat is niet meer van deze eeuw.'
Jubileum
Vee & Logistiek Nederland behartigt de belangen van veehandelaren, veetransporteurs, veeverzamelcentra en importeurs en exporteurs van levend vee. De organisatie telt achthonderd leden en viert dit jaar haar honderdjarig bestaan.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-
Case IH MAXXUM 115 AD4
Gebruikt, P.O.A.
-
Beton gewicht frontgewicht 400, 600 800 1000 kg
Gebruikt, € 575
-
Stiga GYRO 700-E
Nieuw, P.O.A.
Vacatures
Veldmedewerker
Collectief Lopikerwaard - Polsbroekerdam, Lopik
Gezocht: biologische boer / opvolger bedrijf
Land van Ons - Ransdaal, Voerendaal
Aardappelkweker/aardappelveredelaar
Doornbos Werving & Selectie - Noordoostpolder
Werkplaatsmonteur
Van der Sluis - Ens (Noordoostpolder)
Seed Production Specialist Tomaat
Enza Zaden - Enkhuizen
Weer
-
Vrijdag1° / -2°10 %
-
Zaterdag2° / -4°20 %
-
Zondag3° / -3°20 %