Drip en fertigatie met zonnepaneel duurzamer
Zonnepanelen in plaats van een dieselgenerator maken het druppelirrigatiesysteem op het bedrijf Scholtenszathe in Klazienaveen duurzamer.

Met de zonnepanelen wordt voldoende energie opgewekt om de pomp op te starten en draaiende te houden.
Hiermee is volgens projectleider Jacob Dogterom van Delphy een volgende stap gezet om het teeltsysteem op basis van druppelirrigatie nog duurzamer te maken.
Arbeidsbesparing
Tevens is hiermee een stuk arbeidsbesparing gerealiseerd en is het mogelijk het druppelirrigatiesysteem te realiseren zonder de aanwezigheid van een stroomaansluiting.
De pomp en de installatie kunnen los van het netwerk werken en zijn daarmee ook op afgelegen percelen te gebruiken.
Bij Scholtenszathe wordt het druppelsysteem dit jaar toegepast in consumptieaardappelen en in uien.
Zuiniger werken
Het solar energy system is ontwikkeld door Broere Beregening in Waddinxveen. Het systeem wordt toegepast in het project 'More Crop per Drop' in Drenthe.
Doel van het project is om zuiniger om te gaan met water, mineralen, gewasbeschermingsmiddelen en energie en met verbetering van opbrengst en kwaliteit van de producten.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-
MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°60 %
-
Woensdag21° / 8°0 %
-
Donderdag27° / 11°0 %