Drip en fertigatie met zonnepaneel duurzamer
Zonnepanelen in plaats van een dieselgenerator maken het druppelirrigatiesysteem op het bedrijf Scholtenszathe in Klazienaveen duurzamer.
Met de zonnepanelen wordt voldoende energie opgewekt om de pomp op te starten en draaiende te houden.
Hiermee is volgens projectleider Jacob Dogterom van Delphy een volgende stap gezet om het teeltsysteem op basis van druppelirrigatie nog duurzamer te maken.
Arbeidsbesparing
Tevens is hiermee een stuk arbeidsbesparing gerealiseerd en is het mogelijk het druppelirrigatiesysteem te realiseren zonder de aanwezigheid van een stroomaansluiting.
De pomp en de installatie kunnen los van het netwerk werken en zijn daarmee ook op afgelegen percelen te gebruiken.
Bij Scholtenszathe wordt het druppelsysteem dit jaar toegepast in consumptieaardappelen en in uien.
Zuiniger werken
Het solar energy system is ontwikkeld door Broere Beregening in Waddinxveen. Het systeem wordt toegepast in het project 'More Crop per Drop' in Drenthe.
Doel van het project is om zuiniger om te gaan met water, mineralen, gewasbeschermingsmiddelen en energie en met verbetering van opbrengst en kwaliteit van de producten.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

TS125A Plus
Gebruikt, € 32.500
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-

Perfect weidebloter LB-185
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag7° / 0°20 %
-
Donderdag3° / 1°10 %
-
Vrijdag5° / 0°10 %









