Vaarskalfdrieling geboren in Terwispel
Op het bedrijf van Oeds en Mieke de Vos in Terwispel is zondag een vaarskalfdrieling (v. Delta Enigma) geboren. De vaarzen wegen 35 kilo en zijn gezond, stelt de boer.
De Vos spreekt van een bijzondere gebeurtenis. 'Ik heb weleens eerder een drieling gehad, maar dat waren stieren en vaarzen. Drie vaarskalveren heb ik nog nooit meegemaakt.' Als vaars bracht de koe al een tweeling ter wereld.
De tweedekalfskoe kon de laatste tijd wat moeilijk opstaan, vertelt De Vos die tweehonderd koeien melkt.
Gekheid
'Ik zag wel dat er wat met de koe mee was, maar had er nog niet bij stilgestaan dat er meer dan een kalf in zou zitten. Toen de tweede er uit was, zeiden we uit gekheid: we voelen nog een keer. En er zat inderdaad een derde in.'
De kalveren wegen ieder zo'n 35 kilo. 'Omdat ze zo klein waren, heb ik ze niet meteen opgegeven. Maar het lijkt nu de goede kant op te gaan, ze zijn gezond. Ik houd ze aan. Het is een aardigheidje.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3046R COMPACTTREKKER (MOL) #781823
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Zondag20° / 14°80 %
-
Maandag23° / 12°10 %
-
Dinsdag23° / 15°80 %











