Noord-Limburg kampioen aspergeteelt
Eind 2015 werd in Nederland 3.570 hectare landbouwgrond voor de teelt van asperges gebruikt. Dat is 250 hectare meer dan het jaar ervoor, meldt het CBS. Vooral in Noord-Limburg nam het aspergeareaal toe, met ruim 190 hectare.
Het areaal asperges in Nederland is de afgelopen vijftien jaar met meer dan 70 procent gestegen; er kwam 1.480 hectare bij.
Limburg neemt 62 procent van de Nederlandse aspergeteelt voor haar rekening, gevolgd door Noord-Brabant met 32 procent.
Opbrengst
De totale opbrengst aan asperges vertoont sinds 2000 een stijgende lijn. In 2015 werd 17,1 miljoen kilo asperges geproduceerd. Dat is ongeveer 5 ton per hectare.
Het grootste deel van de asperges die op de Nederlandse markt verschijnen, komt van eigen bodem. Een klein deel wordt vanuit het buitenland aangevoerd.
Peru is de belangrijkste aspergeleverancier met bijna 10 miljoen kilo. Mexico leverde in 2014 ruim 1 miljoen kilo. Bijna 90 procent van alle ingevoerde asperges komt uit Zuid- en Noord- Amerika.
Export
Van de in 2015 in Nederland geproduceerde 17,1 miljoen kilo asperges was een vijfde deel bestemd voor de export, bijna 3,4 miljoen kilo.
Van de geëxporteerde Nederlandse asperges gaat ongeveer de helft naar Duitsland, een vijfde naar Frankrijk en een tiende naar België.
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Deutz Fahr 6230 TTV Warrior (ZIJ) #778003
Gebruikt, P.O.A.
-

Grasshopper 524V42 Zeroturn
2020, P.O.A.
-

Kuhn GF13003 T cirkelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zaterdag28° / 13°0 %
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %















