Boer zoekt architect in Hornhuizen
Boeren en architecten bij elkaar brengen. Dat was het doel van de architectenmarkt voor boeren, zaterdag in Hornhuizen.
Op de bijeenkomst van agrarische natuur- en landschapsvereniging Wierde & Dijk kwamen zo'n vijftig belangstellenden af.
Met bouwen onder architectuur hoopt de vereniging dat 'minder catalogusloodsen' in het landschap verrijzen.
Agrarisch Landschappelijk Bouwen
Volgens biologisch akkerbouwer Harm Westers en lid van de Werkgroep Agrarisch Landschappelijk Bouwen is de wil bij boeren er wel om mooier te bouwen, maar is het voor hen lastig om in contact te komen met het een architect.
'Andersom hebben architecten niet zoveel ervaring met het bouwen in de agrarische sector.'
Eigenwijs
Een van de architecten op de bijeenkomst, Annet Ritsema van Architectuur & Stedenbouw/Bureau Ritsma spreekt van een heel mooi initiatief. 'Bij de boeren leven vaak vooroordelen dat een architect eigenwijs is, niet luistert, de kosten overschrijdt en altijd iets moderners wil. Met deze bijeenkomst kunnen wij elkaar beter leren kennen.'
Ritsema ziet voor architecten ook een onafhankelijk adviseur weggelegd die de boeren tot en met de oplevering kan begeleiden.
Vijf boeren kunnen meedoen aan de tweejarige pilot. Zij kunnen voor het inschakelen van een architect maximaal 6.000 euro ontvangen. Daarbovenop krijgen ze maximaal 25.000 euro subsidie voor de meerkosten bij de bouw.
Stimuleringsfonds
Het Agroteam van de NAM zoekt aansluiting bij het project, gaf Albert van Burgsteden namens het agroteam aan. 'Wij doen meer dan alleen schadeherstel.'
Wanneer er voldoende belangstelling is wil de vereniging en stimuleringsfonds landschappelijk bouwen in het leven roepen. Doel is dan om vijftig tot honderd agrarisch bedrijven aan te pakken.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (ZOB) #692936
Gebruikt, € 5.313
-
Snapper Zitmaaier / tuintrekker SPX 300 (KK) #696814
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 8°10 %
-
Donderdag27° / 11°10 %