Achtkarspelen wil scherpere geurnorm
Achtkarspelen schiet erg door in verscherping van het geurbeleid. Dat stelt LTO Noord. 'De gemeente snijdt zichzelf hiermee in de vingers.'
Gemeente Achtkarpselen wil de geurnorm voor intensieve veehouderijen verlagen van 8 odeur naar 3 odeur.
Achtkarspelen is hiermee de enige gemeente in Nederland in een niet-concentratiegebied die de geurnorm via een eigen verordening vermindert, blijkt uit onderzoek van de belangenorganisatie.
Vreemd
Een vreemde overweging, geeft beleidsadviseur Roel Visser aan. 'Met de geurwet wil je een goed leefklimaat bereiken. Andere gemeenten houden het bij 8 odeur of verhogen de geurnorm.' Zo ging de geurnorm in Menameradiel omhoog naar 20 odeur.
Niet alleen heeft het voorstel gevolgen voor de agrarische sector, ook kan in een kwart van de gemeente niet meer gebouwd worden omdat de woningen te dicht bij een veehouderij liggen, geeft pluimveehouder Jippe Broos uit Drogeham aan.
Kenniscarrousel
LTO Noord spreekt maandag tijdens een kenniscarrousel op het gemeentehuis in Buitenpost over het geurbeleid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF17003T NIEUW
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 110 trekker (BIE) #518962
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Weer
-
Vrijdag6° / 4°5 %
-
Zaterdag10° / 4°90 %
-
Zondag11° / 8°90 %












